Modernizace osvětlení

Naše farma byla budována v době, kdy bylo použití LED pěstebního osvětlení v průmyslových pěstebních systémech teprve v plenkách. Po pár letech provozu tedy přišel čas zefektivnit světlo nad rostlinami.

Než se dostaneme k samotné výměně zářivkových těles za pěstební LED osvětlení pro rostliny, se pochlubíme ještě jednou novinkou. Do podlaží s vertikální regálovou pěstírnou nám pro snažší pohyb po prostoru přibyly parádní schůdky na míru.

Díky pohyblivým schodům se hravě přemisťujeme mezi patry regálu, které sahají do výšky téměř 4 metrů. Pro pohyb v takové výšce používáme trvalé plošiny, spojující jednotlivé regály. Ty v uličkách mezi regály tvoří takové prosvětlené tunely plné zeleniny.

Modernizace osvětlení v pěstírně

Místo zářivek budou rostlinám svítit LED pěstební trubice.

V půlce dubna dorazila do srdce Brd první várka zbrusu nových LED trubic pro osvětlení rostlin. K efektivnímu osvětlení indoor vertikální pěstírny o rozměrech, jako je ta naše, je třeba velké množství svítidel. Velké objednávky často doprovází i velké komplikace, ty byly tentokrát zcela eliminovány díky výborné spolupráci s naším partnerem Growlight, špičce mezi dodavateli vybavení pro indoor pěstování rostlin.

Asi se nebudete divit, když vám řekneme, že takové množství světel nevyměníme jen tak. Čeká nás několik perných dní, ale určitě u toho stihneme sklidit další kila salátů a nahradit je poslední dubnovou várkou sazenic 🙂

Napsat komentář