Jak chováme ryby a pěstujeme zeleninu

Stejně jako v přírodě je pro aqaponii důležitý koloběh. Celý systém je živým organismem, který si navzájem pomáhá. To a fakt, že pěstujeme celoročně uvnitř budovy nám umožňuje s výraznou úsporou vody produkovat zeleninu i ryby.

Nahoře pěstujeme rostliny

Horní podlaží farmy je naplněné 24 regály, z nichž každý5 pater s nádržemi a osvětlením pro rostliny.
Skrz ně protéká voda od ryb, obohacená o živiny a přínosné bakterie. Ve tmě schované kořeny rostlin berou z roztoku živiny a zároveň ho pročišťují tak, že zpět k rybám vytéká zase čistá voda.

Dole chováme ryby

Přízemí farmydvě oddělené haly s celkem 43 káděmi a množstvím dalších menších akvárií. V příjemně teplé vodě tam žije několik druhů ryb jak okrasných, či akvarijních, ale především lahodných čerstvých ryb určených na talíř ke konzumaci. Díky uzavřenému systému chovu neobsahují mikročástice plastů ani jiné škodlivé prvky, které jsou k nalezení u volně chovaných ryb.

Co děláme s úrodou po sklizení?

Sklizením salátu nebo vylovením ryby to pro nás nekončí. Z produkčních prostorů putuje sklizená surovina do Zpracovny s chladicím boxem. Tam probíhá příprava pro rozvoz až do vaší restaurace, část produkce nabízíme k prodeji v podnikové prodejně v areálu farmy.